Kaunas ECHO tradicijai – daugiau nei dešimtmetis!

Dešimtieji metai, kai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anesteziologijos klinikos dėstytojų ir Anesteziologijos klubo iniciatyva pradėtos rengti kasmetinės Kaunas ECHO konferencijos. Dalis šių konferencijų kas trys metai tampa tarptautinėmis. Ne išimtis ir šie metai. Gegužės 17 – 19 dienomis Raseinių rajone vyko jungtinė 8 – oji tarptautinė BSRA (Baltic Society of Regional Anaesthesia) ir Kaunas ECHO konferencija, kurios pagrindiniai organizatoriai – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anesteziologijos klinikos dėstytojai – profesorius Arūnas Gelmanas, dr. Asta Mačiulienė, dokt. Greta Kasputytė. Renginys rengtas kartu su Lietuvos anesteziologų ir reanimatologų draugija ir jos instruktoriais, BSRA bei Estijos ir Latvijos anesteziologų reanimatologų draugijų vadovais – profesoriais Aleksejumi Miščiuku, Jurijumi Karjaginu, Iveta Golubovska, Eva Strike.

Kaip jau minėta šio kasmetinio renginio idėjai jau yra kiek daugiau nei 10 metų. Tai renginys, kuris yra skirtas tiek ultragarso naudojimui intensyviojoje terapijoje, kuomet kritinių būklių metu reikalingas skubus, tikslus ir aiškios apimties paciento ištyrimas, tiek anesteziologijoje, kuomet atliekant regioninę anesteziją gebame vizualizuoti adatą ir įvairias anatomines struktūras ultragarso kontrolėje. Įvaldę šiuos įgūdžius gydytojai anesteziologai ženkliai pagerina atliekamos regioninės anestezijos kokybę, sumažina sisteminių medikamentų poreikį anestezijos metu bei maksimaliai užtikrina pacientų saugumą.

Kaip teigia Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas: „Iki platesnio ultragarso naudojimo klinikinėje praktikoje gydytojai anesteziologai buvo kaip mažos aklos pelytės – lyg ir jaučiam, lyg nutuokiam, tačiau daug ko nematome. Šios konferencijos metu mokomasi matyti daugiau.“

Taigi išmokti daugiau matyti, pirmąją konferencijos dieną, kuri buvo skirta būtent gydytojų rezidentų ultragarso teorinėms ir praktinėms žinioms gilinti, dalyvavo kiek daugiau nei 40 rezidentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos universitetų. Antrąją ir trečiąją dienomis konferencijoje žinias atnaujino daugiau nei 150 gydytojų ne tik iš Baltijos šalių, tačiau ir iš Norvegijos bei Suomijos. Renginys, kuris virto Baltijos šalių anesteziologų reanimatologų draugijų pavasarinėmis suklegomis.

Galime tik pasidžiaugti ir didžiuotis Universiteto dėstytojų ir Anesteziologijos klubos komanda, gebančia organizuoti, dalintis savo žiniomis ir gerąja praktika bei aukštai iškelta galva atstovauti savo Alma Mater tokio aukšto lygio tarptautiniuose renginiuose.

Akimirkos iš renginio: