Susirinkimų medžiaga

2019 m. kovo mėn. susirinkimas: Infuzoterapija

Efektyvus ir saugus intraveninių skysčių skyrimas reikalauja supratimo apie skysčių ir elektrolitų homeostazės fiziologiją, intraveninių skysčių savybes, taip pat fiziologinį atsaką esamai paciento būklei duotuoju momentu. Penktasis anesteziologijos būrelio susirinkimo tikslas buvo dar kartą apžvelgti bei įtvirtinti studentų žinias apie infuzoterapiją. Susirinkimo metu buvo pristatyti trys pranešimai:

1.              Skysčių fiziologija žmogaus organizme – Sonata Lodaitė – https://www.slideshare.net/secret/F9Vgj1kDOhiT9E

2.              Infuziniai tirpalai – Valdonė Ališkevičiūtė – https://www.slideshare.net/secret/oGpeznF5sYbgnY

3.              Skysčių terapijos adekvatumo stebėsena – Monika Liugailaitė – https://www.slideshare.net/secret/oKpXJCILWfETV0

Vietinės epidurinės ir spinalinės nejautros mokymai:


2019 m. vasario mėnesio 25 – 26 dienomis vyko LSMU SMD Anesteziologijos būrelio ,,Vietinės epidurinės ir spinalinės nejautros” mokymai, kuriuose dalyvavo 40 anesteziologijos specialybe susidomėjusių studentų.

Mokymų dienomis dalyviai supažindinti su epidurinės ir spinalinės nejautros teoriniais bei praktiniais pagrindais. Teorinę dalį sudarė trumpos paskaitos supažindinančios su anatomija, fiziologija, procedūros indikacijomis, atlikimo metodika, komplikacijomis bei jų prevencija. Praktinių epidurinės ir spinalinės nejautros įgūdžių studentai mokėsi panaudojant specialius LSMU medicininės simuliacijos centro manekenus.

Jaunuosius kolegas vietinės epidurinės ir spinalinės neujautros teorinių ir praktinių ypatybių mokė aštuoni vyresnių medicinos studijų kursų studentai. Jiems praktinių bei edukologijos įgūdžių suteikė anesteziologijos-reanimatologijos gydytoja-rezidentė Monika Sasnauskaitė. Šių metų mokymus organizavo 6 kurso medicinos studentai: Rytis Mickus ir Kasparas Rubliauskas.

https://www.anesteziologija.lt/nuotrauku-galerija/

Jungtinis VU MF SMVT anesteziologijos – reanimatologijos mokslinės grupės ir LSMU SMD anesteziologijos bei intensyvios terapijos būrelių susirinkimas

Vasario 13 dieną, Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikose įvyko jungtinis Lietuvos sveikatos mokslų ir Vilniaus universiteto studentų mokslinių grupių susirinkimas. Jo metu studentai, besidomintys anesteziologija-reanimatologija, pristatinėjo klinikinius atvejus šoko tematika.

Šokas – kritinė, gyvybei pavojinga būklė, todėl itin svarbu žinoti pagrindinius diagnostikos bei gydymo principus. Kompetenciją užtikrino susirinkimo metu dalyvavę būrelių bei klinikų padalinių vadovai, gydytojai bei rezidentai: prof. J. Gudaitytė, prof. S. Vosylius, prof. J. Šipylaitė, doc. E. Kontrimavičiūtė, gyd. D. Ringaitienė bei gyd. rez. Vaidas Vicka. Jie ne tik padėjo studentams nagrinėti klinikines situacijas, bet ir diskusijos metu išsamiai atsakė į visus rūpimus klausimus.

2018 m. gruodžio mėn. susirinkimas: Koaguliacija

Hemostazės palaikymas žmogaus organizme yra vienas iš kertinių dalykų, kurį reikia puikiai išmanyti kiekvienam esamam ar būsimam gydytojui. Tačiau bėgant metams ir tobulėjant medicinos sričiai, krešėjimo sistema nebuvo išimtis ir įgavo vis naujų pavidalų. Tam, kad įgytume pačias naujausias žinias ar pakartotume senas, surengėme susirinkimą tema ,,Koaguliacija‘‘. Jo metu buvo pristatytas ląstelinis hemostazės modelis, tromboelastografija (TEG) ir rotacinė tromboelastometrija (ROTEM) bei vaistai veikiantys koaguliaciją.

  1. Goda Misevičiūtė https://www.slideshare.net/secret/enXwCVy9L2Xztz
  2. Karina Lukaševič https://www.slideshare.net/secret/usWKyLCpbPh8P
  3. Mantė Bružaitė https://www.slideshare.net/secret/GkI1IO0kWEQDbt

Kvėpavimo takų palaikymo mokymai:

Gruodžio 18 – 19 dienomis LSMU SMD Anesteziologijos būrelis organizavo jau tradicija tapusius ,,Atvirų kvėpavimo takų palaikymo‘‘ mokymus. Galime pasidžiaugti, jog dalyvių, norinčių išmokti kvėpavimo takų valdymo subtilybių, buvo net 40.

Mokymai buvo sudaryti iš dviejų dalių: teorinės bei praktinės. Teorinėje dalyje studentai supažindinti su kvėpavimo takų anatomija, kvėpavimo takų valdymo įrankiais bei metodika. Praktinėje dalyje dalyviai įgytas žinias pritaikė užtikrindami atvirus kvėpavimo takus manekenams ir aiškinosi atsakymus į rūpimus klausimus.

Būrelyje skatinamas įvairiapusių žinių bei įgūdžių puoselėjimas. Vienas iš jų – žinių perteikimas. Todėl mokymus veda vyresnio kurso studentai, kuriuos tam rengia mokymo patirties turintys gyd. rezidentai. Šių metų mokymus organizavo 6 kurso studentai: Karina Lukaševič ir Vytautas Jašinskas.

Po mokymų dalyviai liko pilni įspūdžių ir dalinosi jais su kitais studentais.

2018 m. lapkričio mėn. susirinkimas: Ambulatorinė anesteziologija

Medicinos mokslas sparčiai žengia į priekį, vis labiau vystantis minimaliai invazinėms chirurginėms procedūroms bei trumpai veikiantiems anestetikams, ambulatorinės chirurgijos skaičius sparčiai išaugo. Tad antrasis būrelio susirinkimas buvo tema ,,Ambulatorinė anesteziologija“. Susirinkimo metu buvo pristatyti 3 pranešimai apie neujautrą ambulatorinių procedūrų akių chirurgijoje, ginekologijoje bei endoskopinių intervencijų metu    

  1. Vaiva Degutytė https://www.slideshare.net/secret/8CQFDNO6OtBvaG
  2. Agnė Zolubaitė https://www.slideshare.net/secret/3eMlBjEgnUld7R
  3. Miglė Vitartaitė https://www.slideshare.net/secret/taUBhEoLQxCuNw